Országos Asztalitenisz Diákolimpia, Gödöllő

szerda 06 március 2024 - 19:15:40 admin in:Egyéb
Országos Asztalitenisz Diákolimpia, Gödöllő
4. helyezés

Itt a farsang, áll a bál…”

csütörtök 08 február 2024 - 14:43:05 admin in:Egyéb
2024-ben is megrendeztük Iskolánkban a farsangot! Gyermekeink és pedagógusaik nagy örömmel és kreativitással készültek a rendezvényre!
A képek mindent elmondanak a nagy élményről, ahogyan a „vámpiri” ijesztgette a közönséget, és a „rendőr” használta a bilincsét. A jelmezesek felvonulása után több program várt a gyerekekre. Tombolát kaptak kérdés – válasz cserébe, és több érdekes játékban vehettek részt. A tombola nyeremények kihúzása nagy élményt nyújtott mindenki számára. A farsang végén szívkirályt és királynőt választottunk.

Kálosiné Tóth Katalin, pedagógus

A MAGYAR KULTÚRA NAPJA - Január 22.

szombat 03 február 2024 - 15:08:33 admin in:Egyéb
A MAGYAR KULTÚRA NAPJA - Január 22.

Kölcsey Ferenc, 1823. január 22-én fejezte be a Himnusz szövegének megírását. Ennek emlékére 1989 óta január 22-én ünnepeljük a Magyar kultúra napját. Ezen a napon különböző rendezvények emlékeztetnek bennünket évezredes hagyományainkra, gyökereinkre, múltunkra. A himnusz nemzeti fohászunk, amely magyarságunkat, közös hitünket, akaratunkat fejezi ki: „Isten, áldd meg a magyart!”
Erkel Ferenc jó 20 évvel később zenét komponált Kölcsey Ferenc gyönyörű költeményéhez. Sikerült megtalálnia a Himnusz szövegéhez méltó zenét. Ezt 1944-ben mutatták be a Nemzeti Színházban. Azóta is ezzel a dallammal énekeljük.
Mint minden évben iskolánk tanulói és pedagógusai színvonalas műsorral emlékeztek meg hazánk eme jeles napjáról.

Heves, 2024. január 22.
Czinkóczi Ágnes