Rajz és kézműves szakkör

Szakkört vezeti Bencsikné Major Erzsébet

A szakkör célja az alkotás örömének, az önmegvalósításnak, a felszabadultságnak a kialakulása, a környező világ vizuális sokfélesége és az emberi alkotás iránti érdeklődés felkeltése. A tanulók megismerő és befogadó képességének a fejlesztése a közvetlen tapasztalás útján szerzett élmények feldolgozásával. Kreativitásuk, alkotóképességük során fejlődik a problémamegoldó gondolkodásuk is. Változatos és széleskörű lehetőségeket kínál a figyelem, és az emlékezet fejlesztésére, a tanulók felelősségérzetének kialakítására, megerősítésére maguk és környezetük iránt.

A foglalkozásokon a napközis tanulók vesznek részt, beosztva 5-6 és 7-8 osztályos csoportokra. Különböző technikákat alkalmazva igazán szép alkotások készülnek minden foglalkozáson. Jó érzés valami szépet alkotni, festeni, készíteni. A foglalkozások jó hangulatban, egymást még jobban megismerő beszélgetésekkel zajlanak.