Ökoiskola lettünk
Nagy megtiszteltetés érte a hevesi Benedek Elek EGYMI közösségét: gyógypedagógiai intézményünk elnyerte az Ökoiskola címet, amelyet a Belügyminisztérium és az Energiaügyi Minisztérium adományozott. Az oklevelet ünnepélyes keretek között Pocsai Zsuzsanna, intézményünk főigazgatója vette át.
Intézményünkben kiemelt figyelmet fordítunk sajátos nevelési igényű tanulóink fejlesztésére, támogatására és a számukra biztonságos, elfogadó környezet megteremtésére. Az Ökoiskola cím elnyerése különösen fontos számukra, hiszen a környezettudatos, élményalapú nevelés elősegíti a tapasztalati tanulást, fejleszti szociális készségeiket, önállóságukat és erősíti a közösséghez tartozás élményét. A természetközeli programok, a fenntarthatóságra nevelés és a mindennapi gyakorlati tevékenységek hozzájárulnak ahhoz, hogy SNI tanulóink sikerélményhez jussanak, magabiztosabbá váljanak, és képességeikhez mérten aktívan kapcsolódjanak be az iskola életébe. Az Ökoiskola szemlélet így nemcsak környezeti nevelést jelent, hanem esélyteremtő, fejlesztő és befogadó pedagógiai értéket is képvisel.
Köszönjük pedagógusaink, dolgozóink, diákjaink és partnereink közös munkáját, amely hozzájárult ehhez a rangos elismeréshez.
Intézményünkben kiemelt figyelmet fordítunk sajátos nevelési igényű tanulóink fejlesztésére, támogatására és a számukra biztonságos, elfogadó környezet megteremtésére. Az Ökoiskola cím elnyerése különösen fontos számukra, hiszen a környezettudatos, élményalapú nevelés elősegíti a tapasztalati tanulást, fejleszti szociális készségeiket, önállóságukat és erősíti a közösséghez tartozás élményét. A természetközeli programok, a fenntarthatóságra nevelés és a mindennapi gyakorlati tevékenységek hozzájárulnak ahhoz, hogy SNI tanulóink sikerélményhez jussanak, magabiztosabbá váljanak, és képességeikhez mérten aktívan kapcsolódjanak be az iskola életébe. Az Ökoiskola szemlélet így nemcsak környezeti nevelést jelent, hanem esélyteremtő, fejlesztő és befogadó pedagógiai értéket is képvisel.
Köszönjük pedagógusaink, dolgozóink, diákjaink és partnereink közös munkáját, amely hozzájárult ehhez a rangos elismeréshez.

Felhívás a tanköteles gyermekek iskolai beiratására 2026_2027_tanévre



Ballagás a Benedek Elek EGYMI-ben…
Az utolsó csengőszó megszólalása után a búcsúzó nyolcadik és tizedik osztályos tanulók ünnepélyesen vonultak végig az iskola diákjainak sorfala előtt. A rendezvény az iskola zászlajának behozatalával és a Himnusz közös eléneklésével vette kezdetét. Ezt követően a vendégek köszöntése során elhangzott, hogy bár a ballagás visszatérő hagyomány, a mai nap a búcsúzó diákoknak mégis különleges és megismételhetetlen. A hetedik és a kilencedik évfolyam tagjai megható beszéddel búcsúztatták társaikat, akik szintén elköszöntek az iskolától, miközben a róluk készült fényképes PPT vetítések felidézték az elmúlt évek legszebb emlékeit. A főigazgató asszony ünnepi gondolatai után átadta az emléklapokat, a jutalmakat, majd a diákok felkötötték a búcsúszalagot és átadták az iskola zászlóját. Az ünnepséget az énekkar meghitt műsora tette teljessé. Végül a Szózat hangjai és a zászló kivitele után a ballagók ünnepélyes zenére vonultak el, lezárva életük ezen fontos szakaszát.
















