A MAGYAR KULTÚRA NAPJA

hétfő 22 január 2018 - 13:58:12 Administrator in:Egyéb
A MAGYAR KULTÚRA NAPJA

Január 22-ét – Himnuszunk születése napját – legújabb kori történelmünk avatta a Magyar Kultúra Napjává. Ez az a nap, amikor főhajtással emlékezhetünk meg legfontosabb közös kincsünkről, arról, amely megkülönböztet bennünket más népektől.
Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon fejezte be - "a magyar nép zivataros századaiból" vett példákra épített költeményét - a Himnuszt.
Nem véletlen, hogy értékeink, kincseink közül éppen nemzeti himnuszunk születése vált a magyar kultúra ünnepévé. Nemcsak a magyar sors, magasztos történelmünk viharos századai sejlenek fel gyönyörű himnuszunkban, hanem a nép által átörökített, megőrzött tudatunkban folytonosan jelenlévő és belőle építkező kultúra is.
Ezer esztendeje sorsfordító döntésével István – megkoronázásával – a keresztény Európa irányába jelölte ki a magyarság útját.
Intézményünk alsós és felsős diákjai, szakiskolás tanulói méltóan emlékeztek meg e jeles napról, akik versekkel, tánccal, majd az énekkar a Himnusz és a Kormorán együttes Nincs szó, nincs jel… kezdetű dallamával állított emléket Kölcsey alkotásának.

Molnár Kálmánné, pedagógus