Advent harmadik vasárnapjára

hétfő 15 január 2024 - 18:11:30 admin in:Egyéb
Az advent a karácsonyra felkészülés, azaz a nyugalom, az adakozás, a megnyugvás és meghittség időszaka. Négy héten át vasárnapról vasárnapra sorban meggyújtjuk az adventi koszorú gyertyáit, melyek a hitet, a reményt, az örömöt és a szeretetet szimbolizálják. Advent a karácsonyt megelőző várakozási időszak, karácsony előtti negyedik vasárnapon kezdődik, és december 24-én advent utolsó vasárnapján ér véget. Az Advent szó a latin adventus szóból származik, melynek jelentése „eljövetel”, adventus Domini, azaz az Úr eljövetele. Ez egy várakozási időszak, melyen a keresztény hívő emberek Jézus Krisztus születésére, az Úr eljövetelére készülnek testileg és lelkileg is. Az adventi koszorú hagyományosan három lila és egy rózsaszín gyertyából áll. A lila szín a böjt, a bűnbánat, az önvizsgálat színe – jól jelképezi, hogy az adventi időszak, nem csupán a várakozás, hanem a böjt ideje is. Advent harmadik vasárnapja az úgynevezett Gaudete vasárnap: a latin kifejezés jelentése, „Örvendjetek”. Az egyetlen rózsaszín gyertyát kell meggyújtani. A rózsaszín ebben az esetben az öröm színe. Örülhetünk, hogy átértünk az adventi időszak második felébe, és nemsokára itt akarácsony, Jézus születésének ünnepe!
Iskolánk felső tagozatos tanulóinak műsora méltóképp adta vissza a várakozás időszakának meghittségét.

Czinkóczi Ágnes