Márton-napi rajzpályázat

hétfő 15 január 2024 - 17:36:30 admin in:Egyéb
Szent Márton ünnepnapjához, november 11-hez számos népszokás, néphit kapcsolódik Magyarországon. A Márton-napi népszokások egyrészt az év végéhez, a mezőgazdasági munkák befejeződéséhez, illetve az advent közeledtéhez kötődnek, másrészt ahhoz a legendához, amely szerint Szent Márton egy liba ólban próbált elrejtőzni, amikor püspökké akarták megválasztani, de a ludak elárulták gágogásukkal.
Hagyományainkhoz híven, iskolánk ebben a tanévben is meghirdette az ünnephez kapcsolódó rajzpályázatát. Témája a Márton napi népszokások, hagyomány, hiedelem, legenda megjelenítése (lakoma, időjóslás, ajándékozás, felvonulás, stb.), libával kapcsolatos mesék, versek, dalok illusztrációja, vagyis bármi, ami Szent Mártonnal vagy libával kapcsolatos és ötletes. A rajzok elbírálása december elején három korcsoportban történt, alsó tagozat, felső tagozat és szakiskola. Iskolánk szinte minden tanulója részt vett, igényes alkotások születtek, ezért is volt nehéz dolga a zsűrinek.
Alsó tagozat díjazottjai:
I. helyezett Zsákai Adrián 2. osztály