KATASZTRÓFAVÉDELMI BEMUTATÓN A BENEDEK

csütörtök 01 március 2018 - 11:15:46 Administrator in:Egyéb
KATASZTRÓFAVÉDELMI BEMUTATÓN A BENEDEK

2017. december 6-án 11:00 órakor a Hevesi Katasztrófavédelmi Őrs bemutatót
tartott a lakosság, az iskolás tanulók és az óvodások részére az adventi
ünnepek során keletkező, illetve a lakóingatlanokban keletkezett
tűzesetekkel, továbbá a konyhai zsiradékok tűzeseteivel kapcsolatban, melyen
intézményünk tanulói és pedagógusai is részt vettek.

A bemutató szemléltette, hogy figyelmetlenségből adódóan milyen hamar lángra lobbanhat egy szoba, vagy egy konyha, a tűz pedig hamar kiterjedhet az egész lakásra, vagy akár házra is. A bemutatónak az volt a célja, hogy felhívják az emberek figyelmét, hogy a magukra hagyott égő gyertyák, adventi koszorúk könnyen tüzet okozhatnak, a konyhában a tűzön felejtett olaj pedig gyorsan lángra kaphat, ha nem vagyunk elég óvatosak.
A szakemberek bemutatták, hogy hogyan kap lángra a karácsonyfa, és terjed át a tűz a többi berendezési tárgyra, az érdeklődők pedig megszemlélhették, hogy figyelmetlenségből adódóan milyen gyorsan ki tud égni egy szoba. A tűz gyakorlatilag pillanatok alatt lángba borította az egész építményt és a berendezési tárgyakat, amelyet a készenlétben lévő tűzoltók gyorsan eloltottak.

Molnár Kálmánné, pedagógus

Hozzászólások    Nyomtatóbarát változat  LAN_NEWS_24

Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezned. Jelentkezz be, vagy kattints ide a regisztrációhoz