A MAGYAR KULTÚRA NAPJA - Január 22.

szombat 03 február 2024 - 15:08:33 admin in:Egyéb
A MAGYAR KULTÚRA NAPJA - Január 22.

Kölcsey Ferenc, 1823. január 22-én fejezte be a Himnusz szövegének megírását. Ennek emlékére 1989 óta január 22-én ünnepeljük a Magyar kultúra napját. Ezen a napon különböző rendezvények emlékeztetnek bennünket évezredes hagyományainkra, gyökereinkre, múltunkra. A himnusz nemzeti fohászunk, amely magyarságunkat, közös hitünket, akaratunkat fejezi ki: „Isten, áldd meg a magyart!”
Erkel Ferenc jó 20 évvel később zenét komponált Kölcsey Ferenc gyönyörű költeményéhez. Sikerült megtalálnia a Himnusz szövegéhez méltó zenét. Ezt 1944-ben mutatták be a Nemzeti Színházban. Azóta is ezzel a dallammal énekeljük.
Mint minden évben iskolánk tanulói és pedagógusai színvonalas műsorral emlékeztek meg hazánk eme jeles napjáról.

Heves, 2024. január 22.
Czinkóczi Ágnes
gyógypedagógus

Hozzászólások    Nyomtatóbarát változat  LAN_NEWS_24