Föld Napja a Benedekben

szerda 03 május 2017 - 07:57:42 Administrator in:Rendezvények
„Csak annyit pusztíts, annyit használj, ami a te életedet védi! Minden oktalanul leszakított virág, minden oktalanul elpusztított állat a mi életünket rövidíti meg.”
(Papp Lajos)

2017. április harmadik hetében a hevesi Benedek Elek Általános Iskola és Szakiskola pedagógusai és tanulói méltón emlékeztek meg a Föld Napjáról.
A környezettudatos nevelés egyik kiemelt célja az intézménynek. Az itt tanuló gyerekek a délután során énekkel (Bagdi Bella: Gyújts egy gyertyát a Földért…) kísért gyertyagyújtással emlékeztek meg a nemes feladatról, mely szerint: „Mentsük meg a Földet!”.
Az elcsendesedés után környezetvédelemről szóló videófilmet tekintettünk meg, majd az iskola kertjében jelképesen elültettük a „szeretet” fáját.

Kocsis Erika, szociálpedagógus

[/link]