XLIV. ORSZÁGOS KOMPLEX TANULMÁNYI VERSENY MEGYEI FORDULÓJA HEVESEN, A BENEDEK ELEK ISKOLÁBAN

szombat 20 április 2019 - 20:14:07 MolnárKálmánné in:Rendezvények

2019. április 10-én szerveztük meg intézményünkben az évente megrendezésre kerülő tanulásban akadályozott tanulók nevelését, oktatását ellátó általános iskolák 6. és 7. évfolyamos tanulóinak a tehetséggondozására, a versenyzők kiemelkedő képességének, teljesítményének bemutatására; pályaorientációjuk segítésére épülő országos verseny megyei fordulóját.

Rendezvényünkön részt vett Szabó Zsolt országgyűlési képviselő úr, Sveiczer Sándor polgármester úr, Ballagó Zoltán tankerületi igazgató úr, akik kedves szavakkal köszöntötték a tanulókat. Pocsai Zsuzsanna intézményvezető asszony megnyitó beszédében méltatta a diákok igyekezetét, a felkészítő pedagógusok áldozatos munkáját, majd kezdetét vette a megmérettetés, melyen megyénkből összesen hat iskola képviseltette magát:
- Egri Szalaparti EGYMI, Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola, Fejlesztő Nevelés-oktatást Végző Iskola és Kollégium
- Egri Balassi Bálint Általános Iskola Móra Ferenc Tagiskolája
- Gyöngyösi Petőfi Sándor EGYMI
- Hatvani Lesznai Anna Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola, Fejlesztő Nevelést-Oktatást Végző Iskola és EGYMI
- Sütő András Általános Iskola és AMI Gárdonyi Géza Tagiskolája
- Benedek Elek Általános Iskola, Szakiskola és Fejlesztő Nevelés-Oktatást Végző Iskola
Az iskolai versenyeket a szakmai munkaközösségek, az intézmények gyógypedagógusai, pedagógusai szervezték. A 6. és 7. évfolyamos tanulók minden megadott témakörben négyfős csapatokban versenyeztek, kivéve a magyar nyelv tantárgy egyéni versenyét.

A verseny témakörei:
- Magyar irodalom: Arany János: Toldi – Arany János élete, munkássága, a mű keletkezése, szerkezete, szereplői
- Történelem: az 1848-1849-es forradalom és szabadságharc
- Magyar nyelv (egyéni verseny) – alapszófajok, igeidők, mondatfajták, mondatrészek, mondatelemzés, szövegértés, szövegalkotás, információs táblák, piktogramok egyeztetése tevékenységgel
- Életvitel és gyakorlati ismeretek: a biztonságos közlekedés szabályai – közlekedési táblák ismerete, kerékpáros közlekedés, a kerékpár részeinek ismerete, tájékozódás a menetrendben
- Földrajz: helyünk Európában, szomszédos országaink, hazánk nagy tájai, folyói, tavai, természeti értékeink, világörökségünk, hazánkban található kőzetek felismerése és lelőhelyei, környezettudatos viselkedés
- Természetismeret: a szárazföld és a víz aránya a Föld felszínén, a vizek megnevezése, növények, állatok a vízben és a vízparton, vizek tisztaságának védelme

A versenyzőket valamennyi állomáson 3-3 fős zsűri értékelte. A zsűrielnök szerepét Darvas Attila, az Oktatási Hivatal Egri Pedagógiai Oktatási Központ pedagógiai referense töltötte be.

A verseny feladatainak befejezése után – amíg a zsűri tanácskozott - a részt vevő tanulók kézműves foglalkozásokon, sporttevékenységeken illetve filmvetítésen tölthették el az időt.

A zsűri értékelése alapján az alábbi eredmények születtek:
I. Benedek Elek Általános Iskola, Szakiskola és Fejlesztő Nevelés-Oktatást Végző Iskola
II. Egri Szalaparti EGYMI, Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola, Fejlesztő Nevelés-oktatást Végző Iskola és Kollégium
III. Hatvani Lesznai Anna Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola, Fejlesztő Nevelést-Oktatást Végző Iskola és EGYMI

Intézményünkből különdíjban részesült Suha Zsolt 6. osztályos tanuló a földrajz állomáson nyújtott kiemelkedő teljesítményéért.

Külön köszönjük Ballagó Béla főtörzs zászlós úrnak, hogy az életvitel állomás feladatainak teljesítéséhez ajándékcsomaggal – kerékpár-felszerelési kellékekkel – segített.

A XLIV. ORSZÁGOS KOMPLEX TANULMÁNYI VERSENYEN megyénket intézményünk képviselheti, melyet a kisújszállási Kádas György Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium rendez meg 2019. május 31 - június 1. között.
Az országos döntő versenyfeladatait a rendező iskola gyógypedagógusai állították össze az OH megbízásából.

Molnár Kálmánné, pedagógus

Fotó: Czinkóczi Ágnes, pedagógus