KARÁCSONYI ÜNNEP

csütörtök 21 december 2017 - 11:22:30 Administrator in:Ünnepségek
KARÁCSONYI ÜNNEP

A karácsony a keresztény kultúrkör legfontosabb ünnepe, az adventi ünnepkört zárja le. Karácsonykor a keresztény ember Jézus Krisztus, a Megváltó születését ünnepli.
Tanulóink szívet melengető versekkel, az énekkar gyönyörű dallal lepte meg a nagyközönséget, akik között – a tanulókon, dolgozókon kívül – szép számmal megjelentek a szülők is.
A betlehemezés is régi magyar népszokás a karácsony előtti időszakban. A Szent Család otthonát, a templom alakú Betlehemet két angyal viszi, három pásztor kíséretében, utóbbiak tréfás beszélgetést folytatnak. Ezt a képet jelenítették meg diákjaink, akik élethűen adták elő a már jól ismert történetet, de tartalma mindig meghatódottságot hoz a szívünkbe, mint ez alkalommal is.
A tanulókon kívül az intézmény dolgozói és pedagógusai is szerepeltek verssel, zenével.

Molnár Kálmánné, pedagógus

MÉZLOVAG ELŐADÁSA

csütörtök 21 december 2017 - 11:18:58 Administrator in:Rendezvények
MÉZLOVAG ELŐADÁSA A KÖNYVTÁR SZERVEZÉSÉBEN

December második hetében méhészeti bemutató- és mézkóstoló volt iskolánkban. A program nagy sikert aratott kicsik és nagyok körében. A méz jelentőségéről, gyógyhatásairól és a méhkirálynő szerepéről Bíró Péter méhész tartott számunkra előadást.

Kocsis Erika, pedagógus
Fotó: Kocsis Erika

ADVENT A BENEDEKBEN

csütörtök 30 november 2017 - 11:20:00 Administrator in:Ünnepségek
ADVENT A BENEDEKBEN
Az advent az egyházi év kezdeti szakasza, Krisztus hármas eljövetelére utal: az első a történeti eljövetelére, a második a kegyelmi eljövetelére a jelenben, minden ember lelkében, végül a harmadik a történelemvégi eljövetelére, a világ végén. A karácsonyi ünnepekre való előkészület ideje ez, amikor Isten Fiának emberekhez való első eljövetelére emlékezünk. Egyúttal olyan időszak is, amelyikben ez a visszaemlékezés ráirányítja figyelmünket Krisztus történelemvégi, második eljövetelének várására. E két ok miatt az adventi idő a bensőséges és örvendező várakozás ideje. Az előkészület és a várakozás miatt ezt az időszakot bensőségesség és örvendező hangulat jellemzi.
Az adventi időszak kezdete: november 30-a, vagy a hozzá legközelebbi vasárnap, mely Karácsonyig tart. Négy adventi vasárnap van ebben az időszakban, ez felkészülési idő a Karácsony misztériumához. Advent az imádság ideje, bűnbánati idő - Krisztus eljövetelére való várakozás és a Messiás utáni vágy jellemzi, ezen kívül fontos vonása a Szűzanya leggyengédebb tisztelete.
E bensőséges hangulatot idéztük meg minden hét utolsó tanítási napján - Karácsony előtt. Diákjaink verssel, zenével, előadással elevenítették meg az ünnepi hangulatot. Az iskolai adventi koszorú gyertyái felragyogtak, s addig mi is úgy éreztük, hogy szívünkbe beköltözött a várakozás, az ünnep eljövetelének várása, szeretete.
Molnár Kálmánné, pedagógus

Oldal:  1 2 3 ... 37 [38] 39 ... 44 45 46